KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 8023588
nr 802 3588
Maurice Blanchard
(1903-1969), Frankrike
Blandteknik, Maurice Blanchard (1903-1969), Kvinnoporträtt, 31x23 (fuktskador)
Maurice Blanchard, fransk bildkonstnär född 1903, död 1969.
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
måndag 21 januari 2013
kl 18:49:32
150 kr
150 kr
250 kr
Maurice Blanchard
Läs mer om Maurice Blanchard